Přijímací řízení

O fakultě – Přijímací řízení

Vstupní brána ke vzdělání

prihlaska_5_mensi

Krok za krokem

Máte vybráno? Tak šup na přijímačky! Udělejte ten první krok a podejte přihlášku. Vykročte s námi pravou nohou!

1. Podmínky pro přijetí ke studiu

- úspěšné absolvování úplného středoškolského vzdělání zakončeného maturitní zkouškou, pro navazující magisterské obory úspěšné ukončení studia v bakalářském studijním programu (prokazuje se při zápisu do studia originálem nebo ověřenou kopií maturitního vysvědčení /bakalářského diplomu); v případě absolvování studia v zahraničí musí být vzdělání uznáno v ČR
- podání elektronické přihlášky ke studiu (naleznete zde) se všemi jejími náležitostmi řádně v termínu a uhrazení poplatku ve výši 500 Kč (převodem z bankovního účtu, zaplacením na pokladně ČZU nebo online prostřednictvím platební karty); podávat přihlášky je možné do 11. září 2016!
- složení přijímacích zkoušek (případně doložení dokladů podle podmínek pro jejich prominutí)

2. Podání přihlášky

Přihláška ke studiu se vyplňuje elektronicky zde. Pro její úspěšné podání je třeba pečlivě vyplnit všechny potřebné údaje, zejména: platný e-mail (uchazeč je zodpovědný za uvedení správného kontaktu, na něj budou rozesílány veškeré informace), jméno a příjmení, název studijního oboru, trvalé bydliště, absolvovaná střední škola a obor (včetně IZO střední školy a kódu oboru – naleznete na vysvědčení), pro navazující magisterské obory bakalářský studijní program a obor absolvovaný do zápisu. Pozor! Přihláška je platná až po jejím elektronickém schválení a připsání poplatku na účet fakulty!

Údaje pro uhrazení poplatku

Poplatek: 500 Kč

Název banky: KB Praha 6
Účet: 19-5504550287/0100
Variabilní symbol: 4375000116
Specifický symbol: číslo elektronické přihlášky

 

Pro platby ze zahraničí

Poplatek: 500 Kč

IBAN: CZ1101000000195504550287

SWIFT CODE (BIC): KOMBCZPPXXX

V případě platby ze zahraničí je třeba zaslat na studijní oddělení FLD doklad o uhrazení poplatku!

 

3. Informace o stavu přihlášky

Informace o stavu přihlášky (zda byla přijata ke zpracování, řádně zaplacena atd.) je možné zjistit na webových stránkách. Informace o zaplacení se může objevit s určitým (až několikatýdenním) zpožděním v závislosti na způsobu úhrady poplatku a správném vyplnění příkazu k úhradě.

4. Přihláška podána. Co teď?

Nyní se vyplatí být trpělivý. Pozvánka k přijímacím zkouškám, rozhodnutí o prominutí přijímacích zkoušek, rozhodnutí o úspěšném složení zkoušek, závazné termíny. To všechno bude zveřejněno pouze elektronicky prostřednictvím webových stránek Univerzitního informačního systému.

A co je nejdůležitější? Zůstat v klidu a nebát se na cokoliv zeptat. S dotazy ohledně přijímacího řízení se obraťte na fakultní Studijní oddělení.

5. Přijímačky!

Test, ústní? Bez přijímaček?

Požadavky, které musí uchazeč splnit, jsou odlišné podle oboru i kola přijímacího řízení. Ze závažných důvodů lze žádat o i náhradní termín přijímací zkoušky. Více informací o přijímacím řízení naleznete zde:

Bakalářské studium

Magisterské studium

Cizinci u přijímaček

Cizinci, kteří se ucházejí o studium na fakultě (s výjimkou občanů Slovenské republiky a s výjimkou cizinců hlásících se na obory vyučované v angličtině) v souladu s čl. 17 Statutu ČZU, skládají přijímací zkoušku z českého jazyka. Zkoušku nemusí skládat ti, kteří absolvovali úplné střední nebo úplné střední odborné vzdělání, bakalářský, magisterský nebo doktorský studijní program vyučovaný v češtině. Zkouška proběhne formou pohovoru, hodnocena bude následovně: vyhověl plně (2 body); vyhověl částečně (1 bod); nevyhověl (0 bodů). Uchazeči, kteří získají z pohovoru v češtině 0 bodů, nebudou přijati ke studiu bez ohledu na počet bodů získaných z ostatních předmětů přijímací zkoušky. Občané České republiky a Slovenské republiky získají z pohovoru v češtině automaticky nejvyšší možný počet bodů, bude-li to nutné pro administrativní zpracování přijímacích zkoušek.

6. Po přijímacím řízení

Vítejte u nás!

Úspěšné uchazeče čeká minimálně ještě jedna nutná povinnost – zápis ke studiu. V jeho rámci probíhá kontrola plnění podmínek uvedených v § 48, odst. 1 zákona 111/1998 Sb. o vysokých školách (dosažení úplného středního nebo úplného středního odborného vzdělání), v případě zápisu na navazující magisterské obory dosažení alespoň bakalářského stupně vzdělání. Termín zápisu se budoucí studenti dozvědí opět prostřednictvím těchto webových stránek.

Pozor! Termín zápisu je pro uchazeče závazný! Pokud přesto nemůžete z vážných důvodů dorazit, je možné zažádat si o náhradní termín, a to nejpozději do pěti dnů po termínu zápisu. Výjimečně (např. ze zdravotních důvodů) může být uchazeč u zápisu do studia zastoupen jinou osobou způsobilou k právním úkonům, a to pouze na základě úředně ověřené plné moci. Před zápisem je ale třeba vyplnit prostřednictvím webových stránek „návratku“ – potvrzení zájmu o studium, a nahrát svoji fotografii.

V případě, že se uchazeč zapisuje na dva různé obory spadající do jednoho studijního programu, provede se zápis (z důvodu požadavků matriky dat studentů) v různých dnech.

Není možné se zapsat v jednom akademickém roku ke studiu na stejný studijní obor vícekrát, a to ani v různé formě studia a v různé jazykové mutaci oboru. Uchazeč, který již na FLD studuje ve stejném oboru, na který se hlásí, bude do tohoto oboru opětovně zapsán až po ukončení již probíhajícího studia tohoto oboru.

Nejste si jistí, že jste vše správně pochopili? Zeptejte se!

Stydíte se zeptat? Odpovědi na ty nejčastější otázky naleznete zde.